poniedziałek, 2 listopada 2015

Burak faszerowany serem kozim, żurawiną z malinami zwieńczony rukolą i orzechami

Jesień to czas, gdy na dworze robi się już buro i zimno. Ta pora roku kojarzy mi się zwykle z ciężkim, kalorycznym jedzeniem, które powoduje, że się rozgrzewam ale i robię się senna.
Postanowiłam, że tym razem przygotuje coś sezonowego, ale w lżejszej, bardziej fit wersji.
Słodki burak, kwaskowata żurawina i lekko orzechowa rukola (to moje ulubione połączenie) a do tego całość podkręcona słonym, kozim serem. Świetna przekąska na pochmurny dzień świetnie zastąpi ci ulubioną sałatkę.Buraczek z kozim serem, burak z orzechami i rukolą, jesienne przepisy, wytrawny burak, elegancka przystawka, ładnie podane
Burak faszerowany kozim serem z rukolą i żurawiną.Składniki:
 • Gotowany burak
 • 20 g sera koziego
 • orzechy włoskie
 • roszponka
 • 10g malin
 • 10g żurawiny
 • 1/4 łyżeczki cukru brązowego
 • 3 łyżki wody
 • kiełki buraka
Sposób przygotowania:

Ugotowanego buraka wydrąż w środku i nafaszeruj go kozim serem i rukolą. Do wody dodaj cukier i żurawinę i gotuj na wolnym ogniu ok. 5 minut. Maliny przesmaż z dodatkiem odrobiny wody i przetrzyj przez sitko, żeby pozbyć się pesteczek. Dodaj je do żurawiny.
Orzechy podpraż na suchej patelni.
W duzym kieliszku lub na telerzu ułóż rukolę, na niej buraka z kozim serem. Na wierzchu kiełki buraka i żurawinę z malinami.
Całość wykończ posiekanymi orzechami włoskimi i rukolą.

Jesień kojarzy mi się zwykle z ciężkim, kalorycznym jedzeniem, które powoduje, że się rozgrzewam i robię się senna. Postanowiłam, że tym razem przygotuje coś sezonowego, ale w lżejszej bardziej fit wersji.  Słodki burak, kwaskowata żurawina i lekko orzechowa rukola (to moje ulubione połączenie) a do tego całość podkręcona słonym kozim serem. Świetna przekąska na pochmurny dzień. Masz na nią ochotę? Buraczek z kozim serem, burak z orzechami i rukolą, jesienne przepisy, wytrawny burak, elegancka przystawka, ładnie podane Burak faszerowany kozim serem z rukolą i żurawiną.  Składniki:   Gotowany burak   20 g sera koziego   orzechy włoskie   roszponka   10g malin   10g żurawiny   1/4 łyżeczki cukru brązowego   3 łyżki wody   kiełki buraka Sposób przygotowania:  Ugotowanego buraka wydrąż w środku i nafaszeruj go kozim serem i rukolą. Do wody dodaj cukier i żurawinę i gotuj na wolnym ogniu ok. 5 minut. Maliny przesmaż z dodatkiem odrobiny wody i przetrzyj przez sitko, żeby pozbyć się pesteczek. Dodaj je do żurawiny. Orzechy podpraż na suchej patelni. W duzym kieliszku lub na telerzu ułóż rukolę, na niej buraka z kozim serem. Na wierzchu kiełki buraka i żurawinę z malinami. Całość wykończ posiekanymi orzechami włoskimi i rukolą.  Smacznego!, zamiast sałatki, zdrowe przepisy, zdrowa kuchnia, kuchnia fit, sezonowe składniki, kuchnia sezonowa, sezonowe przepisy, pyszny burak
Burak faszerowanySmacznego!

1 komentarz:

 1. oj zjadłabym zjadła natychmiast :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń