wtorek, 31 lipca 2012

VI Ogólnopolskim Festiwalu Dobrego Smaku

Jeśli lubisz dobrze zjeść a twoim konikiem jest gotowanie,nie może cię tam zabraknąć


Click to open image!

Data: 9-12.08.2012 r 
Miejsce: Stary Rynek Poznań

Organizatorzy zadbali o to,abyśmy nie mieli czasu na nudę.

Jarmark Dobrego Smaku


120 wystawców z  Polski i ze Świata zaproponuje nam wysokiej jakości przysmaki regionalne takie jak szare kluchy,wędzone i smażone ryby z Milicza, sery zagrodowe z Wielkopolski, Dolnego Śląska, Podhala i Podlasia, tradycyjne nalewki, piróg biłgorajski,ale i produkty z poza naszych granic takie jak np.bretońskie ostrygi, węgierskie wędliny, przetwory czy cudownie słodki sękacz – kürtöskalács, litewskie czarne chleby i kindziuki, francuskie galettes, piwa belgijskich trapistów, hiszpańskie oliwy, suszone pomidory i ser halloumi z Cypru oraz wina ze wszystkich chyba regionów winiarskich starego kontynentu.

Click to open image!Click to open image!Click to open image!Click to open image!Click to open image!Click to open image!


Zacznę od tego co interesuję mnie najbardziej,czyli:

Dziecięce warsztaty Smaku


Katia Roman-Trzaska-założycielki Szkoły Gotowania dla Dzieci "Little Chef" zaprasza na zajęcia dla najmłodszych.Jej motto "Dobrze jesz, dobrze żyjesz" nawiązuje do programu,który proponuje podczas swoich dzieci.Jeśli chcesz pokazać dziecku,że zdrowy posiłek nie musi być nudny to miejsce jest właśnie dla was.

Dla wszystkich,którzy chcą nauczyć się przyrządzać ulubione dania z kuchni śródziemnomorskiej z elementami kuchni fusion zaplanowano pokaz kulinarny połączony z degustacją,na który zaprasza hotel Sheraton w sobotę od 14.00.

Toga natomiast zaprasza tych,którzy chcą poznać tajniki sous-vide (czyli gotowania w próżni w odpowiednich temperaturach) oraz poznać smak przygotowanych potraw tą właśnie techniką.


W piątkowy wieczór natomiast Szymon Sławiński zaprasza do Restauracji Kuchnia Dla Dragona  na pyszną kolację i Live Show-temat dania jednogarnkowe.

Laboratoria Smaku

Cykl spotkań edukacyjnych połączonych z degustacją, na których najwięksi specjaliści nauczą nas wszystkiego w danej dziedzinie kulinariów.Spotkania odbywać się będą w Trattorii Castellana przy u. Fredry.

Warsztaty kulinarne,które odbędą się w ramach Festiwalu w restauracji SPOT. na Dolnej Wildzie,podniosą nasze kwalifikacje w kuchni.

Na miejscu (stoisko AQUANET) spotkamy również gwiazdy takie jak: Grzegorz Łapanowski czy Maryla Musidłowska

Oczywiście czym były by imprezy kulinarne bez konkursów.Odbędą się i to aż 3.Walczyć będą nalewki,drożdżówki i tradycyjne szare kluchy.

Tłem całej imprezy będzie stonowana,podkreślająca charakter imprezy,muzyka. Zagrają:Kapela z Orliczka – pełna żywiołu i energii siedmioosobowa formacja etno-folkowa czerpiąca garściami z folkloru wielkopolskiego, męski kwartet wokalny Melody Lovers oraz młoda poznańska formacja Flou balansująca na granicy stylów funk, pop i soul.


Click to open image!

 Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym poście są własnością OFDS

KONKURS


Dodatkowo dla wszystkich moich czytelników konkurs:

W zakładce należy odpowiedzieć na pytanie dot. ulubionego elementu programu OFDS, pozostawić swój adres e-mail oraz wskazać stronę/bloga, który poinformował o konkursie,czyli wielki apetyt.blogspot.com

Wart spróbować swoich sił,bo jest to naprawdę fajna impreza dla wszystkich smakoszy.

Wygraną jest pakiet VIP,który zawiera:
• 1 jedno- lub dwuosobowy nocleg w czasie trwania Festiwalu w hotelu Sheraton w Poznaniu (do wyboru: noc z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę);
• udział dla 2 osób w wybranym Laboratorium Smaku;
• udział dla 1 osoby w warsztacie Live Cooking odbywającym się w piątek (Sheraton) lub sobotę (Dragon);
• udział dla 2 osób w warsztatach przyrządzania dań ze świni złotnickiej prowadzonych przez Sebastiana Gołębiewskiego (sobota).


Więcej szczegółów na stronie Festiwalu: http://www.ofds.pl/
oraz na Facebook'u 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz