wtorek, 31 lipca 2012

Test przyprawy do konserwowania ogórków
Jakiś czas temu zaproponowano mi przetestowanie przyprawy do konserwowania ogórków firmy Marsyl.
Nigdy nie korzystałam z gotowców,ale muszę przyznać,że test dobrze się zapowiada.Po otwarciu z opakowania wydobył się niesamowity aromat gorczycy,kopru,czosnku. Składniki:
 • przyprawa do konserwowania ogórków Marsyl
 • ocet 10 %
 • ogórki niewielkiego rozmiaru
 • sól
 • cukier

Sposób przygotowania:

Słoiki należy dokładnie umyć i wyparzyć. Ogórki, które będziemy konserwować muszą być zdrowe, czyste i najlepiej małe. Układamy je ciasno w pozycji pionowej.


Na litrowy słoik dajemy 1 łyżkę przyprawy i zalewę ( wg. przepisu producenta: na 1 litr wody: 0,5 szklanki octu 10 %, płaska łyżka stołowa soli, 100g cukru (łyżka stołowa to ok. 20 g cukru). Zagotować wodę dodając wymienione wyżej składniki w odpowiednich proporcjach. Ocet dodawać pod koniec gotowania. Słoje wypełnić gorącą zalewą, zwracając uwagę by ogórki były całkowicie zalane wodą. ( UWAGA. W słoikach powinna zostać pusta przestrzeń około 1 - 2 cm od nakrętki) )
Słoiki zamknąć szczelnie i postawić je do góry dnem. Odstawić po wystudzeniu w  chłodne miejsce.Zdaniem producenta ogórki będą gotowe po ok.2-3 tygodniach od zakonserwowania.

Po 3 tygodniach stwierdzam,że ogórki są naprawdę smaczne,więc jeśli jesteś laikiem i nie wiesz w jakich proporcjach użyć przypraw polecam!

1 komentarz:

 1. Bonjour

  Où trouver les épices pour les cornichons?
  Je viens de france

  Merçi

  sandrine

  OdpowiedzUsuń