wtorek, 26 marca 2013

Uroki czekolady

W terminie 11-13.03.2013 miałam przyjemność uczestniczyć w malowniczym Wolsztynie w szkoleniu cukierniczym,którego tematem była czekolada i jej uroki. Zajmowaliśmy się jej temperowanie, genażami (tworząc własne receptury),  pralinami (tworząc je od samych podstaw), figurkami i ich dekoracją.
Akademia Mistrza to inicjatywa Zakładów Tłuszczowych Kruszwica. Jej ideą jest stworzenie pasjonatom cukiernictwa możliwości spotkań, warsztatów, pokazów i szkoleń w celu rozwoju ich pasji i umiejętności.
Członkowie Akademii Mistrza doskonalą swój kunszt pod okiem prawdziwych mistrzów.

Mieczysław Chojnowski
Mistrz Świata w Cukiernictwie. Specjalizuje się w produkcji tortów, dekoracji z karmelu, czekolady i marcepana. Kto jak nie on miałby uczyć cukierników obchodzenia się z czekoladą. Mistrz pokazał na co go stać i nauczył nas jak "ugryźć"  trudny temat czekolady. Praca z nim mimo, że intensywna przebiegała w niezwykle przyjemnej atmosferze.

Nie oszczędzał nas nikt. Cel był jasny,każdy uczestnik szkolenia musi nauczyć się temperowania czekolady.Zabraliśmy się więc za to jakże słodkie zajęcie i nie sądzę, żeby ktoś z uczestników nie zdążył nauczyć się temperowania.
Bawiliśmy się również barwnikami. Ozdabianie własnoręcznie robionych pralin i figurek z czekolady sprawiło nam naprawdę wielką przyjemność.
Nasze trudy nie poszły jednak na marne,po 2 dniach intensywnego szkolenia mogliśmy się pochwalić całkiem pokaźnym zasobem cudownych czekoladowych wyrobów.

 

Po czasie spędzonym na szkoleniu stwierdzam, że cukiernicy z całą pewnością są artystami. Doceniłam ich kunszt i ogromną wiedzę. Natomiast ja jako uczeń, wyniosłam z naszego spotkania mnóstwo przydatnych informacji i polubiłam zabawy z czekoladą.
Jeśli ktoś nabrał ochoty na taką ilość słodyczy zapraszam na stronę http://akademiamistrza.pl/, gdzie dowiecie się jak dostać się na profesjonalne szkolenia cukiernicze, prowadzone przez prawdziwych mistrzów.

5 komentarzy:

 1. jak Ci zazdroszczę takich warsztatów.. następnym razem proszę spakowac mnie do walizki i zabrać ze sobą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasia jeśli tylko będzie taka opcja.Moja walizka twoją walizką :D

   Usuń
  2. ok :) trzymam Cię za słowo ;)

   Usuń
 2. Ale super:)) Alu a jaki jest koszt takiego szkolenia? Czy to jakaś akcja dla blogerów?

  OdpowiedzUsuń