środa, 10 października 2012

Wielka księga Hildegardy z Bingen -recenzja

Chciałabym opowiedzieć wam o książce,która zrobiła na mnie duże wrażenie.Mowa o Wielkiej księdze Hildegardy z Bingen autorstwa Heidelore Kluge wydawnictwa Jedność.Książka ta opowiada o niezwykłym życiu Hildegardy z Bingen najbardziej znaczącej kobiety średniowiecza.Niezwykle wszechstronnej wizjonerki,mistyczki,badaczki przyrody i kompozytorki.
W swoich dziełach łączyła lekarską sztukę starożyności z tradycyjną medycyną i doświadczeniem arabskich mędrców.
W książce autorka zawarła również wskazówki jak dbać o zdrowie i zachować ciało w dobrej kondycji.Unikalne recepty na środki przeciw wszelkim schorzeniom oraz liczne sekrety zielarskie.
Znajdziemy w  niej również informacje w jaki sposób zdrowo się odżywiać i liczne przepisy z zakonnej kuchni,oraz zagadnienia związane bepośrednio z pielęgnacją urody.
Książka zawiera również informacje na temat kamieni szlachetnych i procesów ich powstawania.

Według mnie każda osoba dbająca zarówno o swoją kondycję fizyczną jak i psychiczną znajdzie w tej publikacji wiele interesujących i przydatnych zagadnień.
Dodam,że w książce tej znajdziemy przepiękne zdjęcia(zwróćcię uwagę na dodane przeze mnie zdjęcia otwartej książki) a czytanie jej będzie prawdziwą przyjemnością,gdyż wydana jest w sposób jasny i przejrzysty.Polecam.

5 komentarzy:

 1. To super swieta, POLECAM takze ksiazke

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja mama kiedys szukała tej książki, Gdzie można ją kupić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Np.tu:
   http://www.gandalf.com.pl/b/wielka-ksiega-hildegardy-z-bingen/

   Usuń